Baltarusijos Respublikoje veikia elektroninė kelių mokesčio sistema – “BelToll”. Visi kelių mokesčiai turi būti sumokėti elektroniniu būdu, t.y. aparatu, kuris veikia remiantis mikrobangų technologija. Atsiskaityti už kelius Baltarusijoje UTA Full Service kortele – neįmanoma.

UTA yra pirmoji ir šiuo metu vienintelė įmonė, kuri gali pasiūlyti Jums post-pay (atidėto mokėjimo būdo) BelToll aparatus.

Post-pay (atidėto mokėjimo būdas) patogus sprendimas, jei Jūsų vilkikai reguliariai važiuoja į Baltarusiją. Jums paprasčiausiai reikia tik užsisakyti aparatus per UTA ir po patvirtinimo juos galėsite atsiimti bet kuriame iš BelToll aptarnavimo punktų esančių Baltarusijos Respublikoje.

Aparato užstato mokestis – 50 €. Užstatas bus sugrąžintas, jei operatoriui, aparatą grąžinsite nepriekaištingos būklės.

Visoms transporto priemonėms yra taikomi kelių mokesčiai, išskyrus:

  • transporto priemones, kurios yra registruotos muitų sąjungos šalyse (Baltarusija, Rusija ir Kazachstanas), o leistina bendra transporto priemonės masė yra iki 3,5 tonos
  • Motociklus, registruotus Baltarusijos Respublikoje
  • Traktorius ir lengvuosius automobilius
  • greitosios pagalbos automobilius
  • miesto taksi
  • gelbėjimo / pagalbos transporto priemones, pagalbos transporto vilkstines, vykstančias į Baltarusiją ir kitas šalis

BelToll sistema apima apie 1189 km. šalies mokamų kelių.

Kelių mokestis yra apskaičiuojamas remiantis transporto priemonės ašių skaičiumi, didžiausiu leidžiamu transporto priemonės svoriu bei nuvažiuotu atstumu. Vieno kilometro kaina priklauso nuo transporto priemonės kategorijos.

Mokamų kelių žemėlapis