Nuo 2013 liepos 1 dienos, Vengrijoje transporto priemonėms sveriančioms daugiau nei 3,5 tonos prieš tai buvusią vinječių (kelių apmokėjimo) sistemą pakeitė nauja kelių mokesčių sistema HU-GO. Apmokestinti greitkeliai ir federalinės automagistralės. Tačiau vinjetemis atsiskaityti vis dar gali autobusai ir transporto priemonės iki 3,5 tonos – šioms transporto grupėms kelių mokesčių sistema nepasikeitė.

Ši kelių mokesčių sistema paremta išankstiniu kelių apmokėjimu, atsižvelgiant į pradžios ir pabaigos tašką (tarp kurių galimi ne daugiau kaip 4 sustojimai) ir transporto priemonės duomenis (valstybinis numeris, šalis, euro klasė, ašių skaičius, svoris). Taip pat kelių mokestis priklauso nuo: naudojamo kelio kategorijos, atkarpos ilgio, transporto priemonės kategorijos ir euro klasės.

Užsisakyti kelių aparatus galima ir prie kelio esančiuose terminaluose (kioskuose), juos galite rasti aptarnavimo punktuose ir kai kuriose degalinėse. Šie punktai yra išsidėstę po visą šalį. Taip pat aparatus galite užsisakyti internetu, prisijungę prie klientų aptarnavimo zonos HU-GO sistemoje (www.hu-go.hu). Degalinėse, kuriose priima UTA kuro korteles, galite įsigyti ir bilietus tam tikroms kelio atkarpoms.

Taip pat mes siekiame suteikti galimybę Jums atsiskaityti UTA kortelėmis:

  • Pasienyje esančiuose punktuose (kurie priklauso skirtingoms įmonėms)
  • Operatoriaus AAK (Institucija Vengrijoje, atsakinga už greitkelius) kelių apmokėjimo punktuose.

Bilietą, už kelio atkarpą būtina įsigyti prieš įvažiuojant į ją. Bilietą panaudoti galima tik vieną kartą ir tik toje atkarpoje, kurią apmokėjote.

Elektroninės kelių mokesčių sistemos įvedimas, naudojant aparatus (OBU) dar yra planuojamas. Taip pat konkretus laikas apie aparato įvedimą nėra skelbiamas.

Atsiradus naujai informacijai apie kelių mokesčius Vengrijoje, mes būtinai Jus informuosime.

E-vinjiete apmokestintas kelių tinklas
Kelių tinklas